*23/05/2012 | 00:17 uur
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
De activerings e-mail gemist?
23/05/2012 | 00:17 uur

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
*
0 geregistreerde leden en 1 gast bekijken dit topic.
   LET OP:  De antwoorden op dit bericht zijn niet zichtbaar voor gasten. U dient zich te registreren of in te loggen om deze berichten te bekijken.
Pagina's: [1] Omlaag Print
Auteur Topic: Doedelzakspeler D-Day overleden  (gelezen 903 keer)
andré herc

Activiteit
32%


Berichten: 1115
« Antwoord #10 Gepost op: 18/08/2010 | 21:20 uur »

Doedelzakspeler D-Day overleden
 woensdag 18 aug 2010, 19:51

De doedelzakspeler 'Piper Bill', die in de Tweede Wereldoorlog geallieerde soldaten begeleidde, is overleden. Piper Bill, die Bill Millin heette, was 88.

Millin speelde voor de soldaten op het strand van Normandië op D-Day, zodat die een oriëntatiepunt hadden. De commandant droeg hem op door te spelen, hoewel dat eigenlijk verboden was. Millin liep in kilt op en neer over het strand.

Piper Bill was ongewapend en speelde door terwijl veel kameraden om hem heen werden neergemaaid. Het optreden van de troepen op het strand met de codenaam 'Sword Beach' werd in 1962 verfilmd in The Longest Day.

nos.nl
Gelogd

Den Haag stop met afbreken van NL Defensie, en investeer in een eigen C-17.
Pagina's: [1] Omhoog Print
Ga naar:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2009, Simple Machines