*24/05/2012 | 06:32 uur
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
De activerings e-mail gemist?
24/05/2012 | 06:32 uur

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
*
0 geregistreerde leden en 2 gasten bekijken dit topic.
   LET OP:  De antwoorden op dit bericht zijn niet zichtbaar voor gasten. U dient zich te registreren of in te loggen om deze berichten te bekijken.
Pagina's: [1]  Allemaal Omlaag Print
Auteur Topic: Legerbaas wil militairen inzetten in Nederland  (gelezen 1595 keer)
onderofficier

Activiteit
100%


Berichten: 3092
« Antwoord #17 Gepost op: 19/02/2011 | 08:57 uur »

Legerbaas wil militairen inzetten in Nederland

AMSTERDAM - Militairen moeten bij terugkomst van een missie ook in eigen land worden ingezet. Dat zegt commandant der landstrijdkrachten Rob Bertholee in de interne defensiekrant Landmacht.

Volgens hem is de in Irak en Afghanistan opgedane praktijkervaring ook nuttig in de civiele maatschappij.

Generaal Bertholee ziet de teams die naar bermbommen speurden tijdens missies in eigen land ook als bomverkenner voor de politie. Ook zoekacties naar vermisten op wapens behoren tot de opties.

De onbemande verkenningsvliegtuigjes Raven zijn ook in Nederland nuttig, stelt Bertholee. "Voor een Raven, het onbemande vliegtuigje van de landmacht, maakt het niets uit of het boven Bergen, Groningen of Afghanistan vliegt."


Observeren

Daarnaast denkt Bertholee dat militairen met oorlogservaring kunnen worden ingezet om verdachte personen in de gaten te houden.

"De opdracht van een verkenner is: zien zonder gezien te worden. Met die vaardigheid kan je jezelf ook prima nuttig maken tijdens een observatieoperatie in Nederland."

Zichtbaar

Met de inzet van het leger in eigen land hoopt Bertholee militairen dichterbij het volk te brengen.

"Vaak is ons werk niet heel erg zichtbaar voor de bevolking. Dat is jammer, want ik heb ervaren dat mensen erg positief reageren als we met ze in contact komen."

http://www.nu.nl/binnenland/2450642/legerbaas-wil-militairen-inzetten-in-nederland.html
Gelogd

Pagina's: [1]  Allemaal Omhoog Print
Ga naar:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2009, Simple Machines