*24/05/2012 | 21:20 uur
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
De activerings e-mail gemist?
24/05/2012 | 21:20 uur

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
*
0 geregistreerde leden en 1 gast bekijken dit topic.
Pagina's: [1] Omlaag Print
Auteur Topic: Politie verkent militaire explosieventaak  (gelezen 124 keer)
Lex
Algeheel Beheerder

Activiteit
100%


Berichten: 18583
« Gepost op: 21/11/2011 | 16:34 uur »

Genisten van de landmacht hebben vorige week hun kennis op het gebied van explosieven gedeeld met politieagenten uit de Veiligheidsregio Hollands Midden. De 25 agenten bezochten hiervoor 2 dagen het Opleidings- en Trainingscentrum Genie in Reek, waar ze leerden van elkaars ervaringen en procedures.

Explosievenverkenning is een neventaak van de agenten. Ze worden vaak ingeschakeld bij de vondst van een verdacht voorwerp en bepalen bijvoorbeeld of specialisten van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie eraan te pas moeten komen.

Zoekteams
Bij de mineurs in Reek leerden de agenten explosieven en munitie te herkennen en ermee om te gaan. Ook raakten de explosievenverkenners bekend met de technieken en opsporingsmethoden van militaire zoekteams. Hun werkzaamheden zijn gebaseerd op de ervaringen in Afghanistan, welke zijn verwerkt in de cursussen op het opleidings- en trainingscentrum en in werkprocedures. Optreden van dergelijke zoekteams met de FIOD en politie leverde recent in Breda en Venlo een miljoenenvondst aan geld, kilo’s drugs en meerdere wapens op.

Veiligheidsregio
De ontmoeting tussen de politieagenten en de krijgsmacht komt voort uit de samenwerking binnen de veiligheidsregio, waarin hulpdiensten, gemeente en onder meer Defensie gezamenlijk optreden bij crises en rampen.

MINDEF,
21 november 2011, 16.14 uur
Gelogd

Pagina's: [1] Omhoog Print
Ga naar:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2009, Simple Machines