*25/05/2012 | 08:18 uur
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
De activerings e-mail gemist?
25/05/2012 | 08:18 uur

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
*
0 geregistreerde leden en 1 gast bekijken dit topic.
   LET OP:  De antwoorden op dit bericht zijn niet zichtbaar voor gasten. U dient zich te registreren of in te loggen om deze berichten te bekijken.
Pagina's: [1]  Allemaal Omlaag Print
Auteur Topic: Van Marechaussee naar Agent ?!  (gelezen 3143 keer)
Rick3144

Activiteit
0%


Berichten: 6
« Antwoord #30 Gepost op: 01/03/2011 | 22:17 uur »

Stoelendans om Nationale Politie
Door: Marcia Nieuwenhuis
Gepubliceerd: maandag 9 augustus 2010 23:26
Update: donderdag 26 augustus 2010 13:37

Achter de schermen woedt een felle strijd over hoe de Nationale Politie eruit gaat zien. Wie trekt er straks aan welke touwtjes?


•Nationale Politie in aantocht


Dat er een nieuwe politieorganisatie komt lijkt met de komst van het CDA-VVD kabinet met gedoogsteun van de PVV zeker. Grote vraag is alleen nog hoe de Politie Nederland eruit gaat zien. De scenario’s.


Op dit moment telt de politie 25 regionale korpsen en het Landelijk Korps Politiediensten (KLPD). Dat worden er met de komst van één Politie Nederland veel minder. Waarschijnlijk blijven er maar tien over. Bedrijfsvoering, leiding en ondersteuning worden dan samengevoegd. Korpsbeheerders moeten straks dus vechten om hun plekje te behouden. Maar ook op de meldkamers, verkeerspolitie en recherche wordt bespaard.

Volgens de ambtelijke werkgroep die eerder dit jaar de bezuinigingen onderzocht, is de politie dan 225 miljoen euro goedkoper uit. Een ander scenario met nog maar zeven regio’s, zou nog eens 190 miljoen besparen. Toch wordt die optie afgeraden omdat het de slagkracht van de politie zou aantasten. Ander nadeel: er ontstaan dan grote verschillen in de omvang van de regio’s en het wordt lastiger om zaken af te stemmen met het Openbaar Ministerie en de rechtspraak, die ook tien regio’s tellen.




Marechaussee straks agent
Andere optie waar ambtenaren zich over buigen, is een fusie van de Koninklijke Marechaussee en de politie. Nu is de marechaussee nog een zelfstandig onderdeel van het ministerie van Defensie, maar dat kan met de komst van het rechtse kabinet wel eens veranderen. VVD en PVV zegden respectievelijk 3.500 en 10.000 extra agenten toe en die moeten ook ergens vandaan komen. Daarbij beloofde de partij van Geert Wilders een miljard van Defensie naar de politie te verhuizen en ook daarmee groeit de kans dat dit scenario bewaarheid wordt. Immers, zo heb je én een bezuiniging op Defensie én tuig je de politie verder op. Samenvoegen zou tot 40 miljoen kunnen besparen. Nadeel is wel dat dit vanwege de verschillen tussen militaire en civiele taken een ingrijpende operatie wordt, die op weerstand stuit bij de ‘snorremansen’ van Defensie die geen afstand willen doen van de rechten die ze hebben als militair.




Eén ministerie van Veiligheid
Een nóg drastischer operatie is het samenvoegen van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie. Al jaren woedt er tussen die twee departementen een machtstrijd over wie het voor het zeggen krijgt als er één ministerie van Veiligheid komt. Zowel VVD-leider Mark Rutte als Wilders namen de veel besproken fusie op in hun verkiezingsprogramma. En ook in het advies aan het kabinet van prominent CDA’er Elco Brinkman klonk in 2005 al een pleidooi voor één minister van Veiligheid door.

De minister van Veiligheid wordt dan politiek verantwoordelijk voor het hele veld van criminaliteit, sociale veiligheid, terreur-, crisis-, en rampenbestrijding. Op het gebied van terrorismebestrijding en door minder beleidsdrukte zou hiermee 40 miljoen euro bespaard kunnen worden. Bezwaar is alleen wel dat één minister dan verantwoordelijk is voor zowel inlichtingen- en veiligheidswerk als voor de opsporing en vervolging. Het risico bestaat dat de betrokken minister daarmee in een onmogelijke positie terecht komt.


Bron :  http://www.depers.nl/binnenland/500736/Stoelendans-om-Nationale-Politie.html
De Pers

« Laatste verandering: 01/03/2011 | 22:18 uur door Rick3144, Reden: bron stond midden in tekst » Gelogd

Pagina's: [1]  Allemaal Omhoog Print
Ga naar:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2009, Simple Machines