*25/05/2012 | 15:28 uur
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
De activerings e-mail gemist?
25/05/2012 | 15:28 uur

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
*
0 geregistreerde leden en 1 gast bekijken dit topic.
   LET OP:  De antwoorden op dit bericht zijn niet zichtbaar voor gasten. U dient zich te registreren of in te loggen om deze berichten te bekijken.
Pagina's: [1] Omlaag Print
Auteur Topic: Zeldzame aardmetalen op zeebodem gevonden  (gelezen 299 keer)
Elzenga

Activiteit
100%


Berichten: 12829
« Antwoord #2 Gepost op: 04/07/2011 | 11:19 uur »

Zeldzame aardmetalen op zeebodem gevonden
Laatste update:  4 juli 2011 07:55 info
TOKIO - Op de bodem van de Stille Oceaan zijn in sliblagen grote hoeveelheden zeldzame aardmetalen aangetroffen. De metalen zijn onmisbaar bij het maken van high tech apparaten.

Volgens Japanse onderzoekers kunnen de metalen makkelijk worden gewonnen, zo maakten zij maandag bekend.

''In de sliblagen zit een hoge concentratie zeldzame aardmetalen. Slechts een vierkante kilometer is genoeg om in een vijfde van de huidige wereldwijde consumptie te voorzien'', zei een van de wetenschappers.

De onderzoekers vonden de metalen in het slib op dieptes van tussen de 3500 en 6000 meter, op 78 verschillende locaties. Een derde van die locaties herbergt grote hoeveelheden van de metalen, inclusief yttrium. In totaal zou er 80 tot 100 miljard ton te winnen zijn.

Op dit moment bestaat de wereldwijde reserve volgens het Amerikaanse Geological Survey slechts uit 110 miljoen ton dat voornamelijk in China, Rusland, andere voormalige Sovjetstaten en de VS wordt gewonnen.
© ANP
Gelogd

politicoloog-polemoloog, defensieanalist, ZZP'er en zie blog hier: http://www.defensieforum.nl/Forum/viewblog.html;u=5206
Pagina's: [1] Omhoog Print
Ga naar:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2009, Simple Machines